Mapy


 

Cykloturistika

 
 
Milovníci bicyklov môžu v Žilinskom kraji objavovať a spoznávať prírodné krásy, scenérie a zaujímavé miesta z dvojkolesového tátoša na viac ako 2 300 kilometroch cykloturistických trás s pestrými možnosťami výberu terénu či rôznymi úrovňami jeho náročnosti. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, ale i skúsení bajkeri, ktorí túžia po dávke adrenalínu.
 

 

Seniori

 
Žilinský samosprávny kraj sa rozkladá v severozápadnej časti Slovenska a je tretím najväčším krajom Slovenskej republiky. Hraničí s Českou republikou a na severe s Poľskom. Má spoločné hranice s tromi ďalšími krajmi Slovenska – Trenčianskym, Banskobystrickým a Prešovským. Zahŕňa 5 regiónov (Horné Považie, Kysuce, Liptov, Orava a Turiec) a 11 okresov (Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín a Žilina).
 

 

Turistika

 
Žilinský kraj symbolizuje mnoho charakteristických znakov. Známa dominanta Malej Fatry – krivolaký skalnatý Veľký Rozsutec – je bezpochyby jedným z nich. V rôznych anketách o najkrajší slovenský vrchol sa niekoľko krát umiestnil na prvých alebo popredných miestach. Pohoria Malej a Veľkej Fatry, Beskýd, Javorníkov, Nízkych Tatier, Západných Tatier a Strážovských vrchov spolu s vodopádmi, skalnatými útesmi, pestrou a vzácnou faunou a flórou sú jedinečným prírodným bohatstvom Žilinského kraja. Tieto prírodné danosti umožňujú rozvoj cestovného ruchu, predovšetkým horskej turistiky a zimných športov. Prinášame Vám niekoľko tipov na viacdňové turistické pochody po hrebeňoch našich pohorí so zaujímavými miestami, ktoré sa nachádzajú v ich okolí.